ОСОБЛИВОСТІ ВПЛИВУ МАКРОЕКОНОМІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ НА ФОРМУВАННЯ БЮДЖЕТНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Сергій ЧИМШИТ, Людмила ГОЛОВКОВА, Алла ЯКИМОВА, Лілія ДОБРИК

Анотація


Зазначено, що жодна держава не може виконувати своїх функцій без відповідного достатнього фінансування, яке має реалізувати головне завдання держави – підвищення рівня добробуту населення та ефективності національної економіки. Вказано, що в умовах кризи окреслюються структурні й глибинно-економічні проблеми, які потрібно вирішувати не реактивно і деклараційно, а системно.

Розглянуто вплив економічної політики держави на її бюджетну політику. Проаналізовано ключові макроекономічні проблеми національної економіки та визначено наслідки, сформовано стратегічні напрями для формування ефективної бюджетної політики України.

Встановлено, що єдиним виходом з кризової ситуації, яка склалася в Україні, є зростання ВВП шляхом структурної реформи економіки і реалізації злагодженої бюджетної та грошово-кредитної політики зі зміщенням акценту з фіскальної спрямованості на стимулюючу. Наголошено, що до найважливіших питань належить підвищення індексу інклюзивного розвитку, яке сприяло би зростанню рівня конкурентоспроможності національної економіки у глобалізаційному просторі й якості життя населення.

Класифікація за JEL: E440, E690, H610.


Ключові слова


Бюджетна політика; економічна політика держави; ВВП; національне господарство; проблеми; індекс інклюзивного розвитку.

Повний текст:

PDF>PDF

Посилання


Про затвердження середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року та плану пріоритетних дій Уряду на 2017 рік : Розпорядження Кабінету Міністрів України № 275-р від 03.04.2017 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/275-2017-%D1%80.

Програма діяльності Кабінету Міністрів України : затв. Постановою Верховної Ради України № 1099-VIII від 14.04.2016 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1099-19#n7.

Порядок розроблення Основних засад грошово-кредитної політики та здійснення контролю за її проведенням : затв. рішенням НБУ № 2-рд від 31.01.2017 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/vr002500-17.

Інфографіка за посиланням: http://bit.ly/2x2VCVS.

Аналитический центр «УкрАгроКонсалт» [Электронный ресурс]. – Режим доступа : http://www.ukragroconsult.com/news-main/zernovye/news-listingextended/.

Металургійний інтернет-портал «Територія сталі» [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://www.steelland.ru/.

Офіційний портал Державної служби статистики України [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.ukrstat.gov.ua/.

Офіційний портал Міністерства фінансів України [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://index.minfin.com.ua/.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі : офіц. веб-сайт [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.me.gov.ua.

Всесвітній економічний форум [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://www.segodnya.ua/economics/enews/na-vsemirnom-ekonomicheskomforume-pridumali-alternativu-pokazatelyu-vvp-1108779.html.


Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.